Dnia 10 września dzieci pięcioletnie oraz sześcioletnie

obejrzą w Olsztyńskim Teatrze Lalek spektakl pt. „Opowiem Wam bajkę”.

Dawno, dawno temu… Może zacznie się znajomo i będziecie spodziewać się, że usłyszycie historię, którą znacie i lubicie, że zjawi się rycerz, czarownica, a może krasnoludki; że na końcu wszyscy będą żyli długo i szczęśliwie? Czy już wszystkie bajki zostały opowiedziane? Nowej teatralnej bajki jeszcze nikt nie słyszał, bo będzie to nasza wspólna opowieść. Wśród pomysłów wysnutych przez widzów przywołamy wątki poezji Edwarda Leara – tajemniczego Donga ze świecącym nosem, poszukującego równie tajemniczej Panny. Może nie trzeba silić się na stwarzanie coraz to nowych historii, a wystarczy odkurzyć zapomniane piękne opowieści i powołać je na nowo do życia. W świecie papieru i słów ożyją ci bohaterowie, którym na to pozwolimy.