Drodzy Rodzice

7 czerwca 2018r. nasze wszystkie przedszkolaki wyjeżdżają na wycieczkę do                                Ogrodów Pokazowych i Motylarnii w Marcinkowie koło Mrągowa.

Prosimy o przyprowadzenie dzieci w dniu wyjazdu do godziny 7:45. Wyjeżdżamy o godzinie 8:30, planowany powrót ok. 15:30. Dzieci nic ze sobą nie zabierają, powinny być ubrane adekwatnie do pogody oraz na tzw. cebulkę.

Ogrody Pokazowe w Marcinkowie, to wspaniałe miejsce na odpoczynek, wycieczkę czy spacer. Motylarnia to wyjątkowe pomieszczenie – woliera, w której można obserwować swobodnie fruwające motyle.  Motylarnia jest miejscem edukacyjnym, otwartym dla wszystkich zainteresowanych otaczającą nas przyrodą. Można obcować z żywymi motylami, poznawać ich cykl rozwojowy, uczestniczyć w warsztatach plastycznych i obserwować z bliska kolorowe owady i poczwarki, aż do momentu przeistoczenia się w pełnego pięknych barw, głównego mieszkańca Motylarni.

Odbędą się warsztaty związane z tradycją i historią Mazur i zwiedzanie Izby Mazurskiej – starszaki.Dzieci będą miały czas na zabawę w Ogrodach oraz wspólny piknik na kocykach.