Dziś gościliśmy w naszym przedszkolu pracowników Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami z Olsztyna, którzy zaprosili nas na wirtualny spacer po ich miejscu pracy. Dzieci dowiedziały się, jak należy dbać o zwierzęta, co to za miejsce – schronisko oraz jak można pomóc zwierzętom tam mieszkającym.

Dodatkową atrakcją była wizyta w przedszkolu czworonożnych mieszkańców domów tymczasowych– psy „Joda”i  „Farcik” oraz kociaki „Bolek” i „Lolek”. Dzieci chętnie je głaskały, patrzyły jak na nie reagują, jak łaszą się, szczekają i jak jedzą smakołyki z rączek. Wizyta zwierząt dała dzieciom wiele radości i dumy, że one też potrafią dbać o zwierzęta.

Na ręce pracowników przekazaliśmy wszystkie dary przyniesione przez dzieci dla zwierząt. Każda puszka karmy to dla podopiecznych TOZ wielka pomoc i radość, która pomaga ocalić kolejne zwierzę.