Drodzy Rodzice

11 i 13 oraz 21 września nasza grupa będzie uczestniczyć w warsztatach muzycznych prowadzonych przez Annę Brodę. Warsztaty odbędą się o godzinie 10:30   w Bibliotece nr 2 przy ulicy Świtezianki.

Ania Broda- Etno, jazz, folk, pop, muzyka dla dzieci
Piosenkarka, cymbalistka, kompozytorka, autorka tekstów , producentka. Wokalistka obdarzona niepowtarzalnym głosem, posługuje się techniką śpiewu “białego”. Tworzy bardzo różnorodną w formie, nieprzewidywalną w stylu, absolutnie unikalną muzykę marzeń  i wrażeń.

Słowa niesione muzyką”. Prowadzenie – Ania Broda

Harmonogram:

• 11 i 13 września 2017 r., godz. 10.30 – warsztaty Słowa niesione muzyką
  • 21 września 2017 r., godz. 10.30Śpiewogranie z Anią Brodą– podsumowanie warsztatów prowadzonych w WBP i filiach MBP

Partnerzy:

Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie,Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie
Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie „Areszt Sztuki”

O projekcie:

Warsztaty w Muzotece WBP i Filiach MBP są częścią projektu „Słowa niesione muzyką F. Nowowiejskiego”.

Feliks Nowowiejski jest ikoną kultury muzycznej Warmii, ale znamy go głównie z perspektywy orkiestry i sceny. Poprzez nasz projekt chcemy upowszechnić twórczości F. Nowowiejskiego, który komponował również pieśni ludowe. Do przedsięwzięcia zaprosiliśmy Anię Brodę, pieśniarkę, mistrzynię cymbałów, która bazując na opracowanych przez Nowowiejskiego utworach ludowych z Warmii poprowadzi warsztaty umuzykalniające. Artystka wybrała utwory ze zbioru „25 polskich pieśni ludowych z Warmji” oraz  z „Pieśni, które lubimy” F. Nowowiejskiego. Wybrane pieśni są inspiracją do działań umuzykalniających dla mieszkańców Olsztyna. Poprzez cykl spotkań „śpiewograń z Anią Brodą” rozwija się krąg odbiorców, którzy poznają historię muzyczną Warmii i uczą się pieśni ludowych.

Warsztaty zakończą się spotkaniem podsumowującym w Filii nr 2 MBP przy ul. Świtezianki 4, na którym będzie można wspólnie zaśpiewać wszystkie poznane pieśni razem z Anią Brodą.