Instytut Żywności i Żywienia prowadzi portal pod nazwą Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej, w którym zamieszczonych jest szereg bardzo cennych informacji na temat zdrowego żywienia i stylu życia.

Badania naukowe w ostatnich latach wykazały, jak ważne w prawidłowym rozwoju dzieci i młodzieży oraz zapobieganiu otyłości i innym chorobom (rozwijającym się także w życiu dorosłym) są: aktywność fizyczna, prawidłowy sen oraz przestrzeganie zasad korzystania z komputera, telefonów komórkowych i innych urządzeń elektronicznych. Dlatego też mówimy obecnie o Piramidzie Zdrowego Żywienia i Stylu Życia dając jasno do zrozumienia, że aby być zdrowym, prawidłowe żywienie musi być realizowane łącznie z pozostałymi elementami stylu życia.

Z uwagi na wprowadzone zmiany w Piramidzie Zdrowego Żywienia i Stylu Życia, zwracam się z uprzejmą prośbą o podjęcie działań upowszechniających wiedzę na temat aktualnych zasad dotyczących zdrowego żywienia i stylu życia. Warto się z tym zapoznać.