27 września dzieci z naszej grupy zostały pasowane na czytelników i zapisane do Klubu Małego Czytelnika  „LATAJĄCEJ BIBLIOTEKI”, otrzymały odznaki oraz przedszkolne karty biblioteczne.

Nikt nie rodzi się czytelnikiem, czytelnikiem trzeba trzeba wychować !

Po raz pierwszy w tym roku szkolnym wypożyczyły wybrane przez siebie książeczki – do rodzinnego poczytania w domu. Mamy nadzieję, że wszystkim czytelnikom nie zabraknie tytułów do przeczytania.

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”  W. Szymborska

27. 10. 2019 r. mieliśmy również przyjemność gościć panią Anię – Kierowniczkę Miejskiej Biblioteki nr 2 w Olsztynie, która włączyła się w obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, zorganizowanego        w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

W spotkaniu udział wzięły trzy grupy naszego przedszkola. Pani Ania ciekawie i interesująco zaprezentowała utwory naszej patronki, w których dominował humor i zabawa słowem.