20 listopada 2019r. Obchody Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka w naszej grupie zaczęliśmy od samego rana tym, że zjawiliśmy się w placówce ubrani na niebiesko i przygotowywaliśmy gadżety do zabaw i dekorowania  przedszkola.

Uczestniczyliśmy w zajęciach dydaktycznych przygotowanych specjalnie na ten wyjątkowy dzień, na których zostały przybliżone Prawa Dziecka. Każde z praw omawialiśmy bardzo dokładnie, z zaznaczeniem tego, że ich spełnienie związane jest również z poczuciem obowiązku człowieka wobec człowieka.

Dzieci wypowiadały się o poszczególnych prawach dziecka. Najważniejszym w ich poczuciu  jest prawo do miłości, o nim wypowiadały się najczęściej. Bardzo często mówiły też o prawie do zabawy, do radości i innych uczuć.

Z wielkim zaangażowaniem wykonały plakaty i prace plastyczne, które obrazowały ich prawa.

Podsumowaniem działań było pozowanie do wspólnego zdjęcia z całą społecznością przedszkolną oraz przemarsz po najbliższej okolicy z transparentami prezentującymi prawa dzieci.

                    Ten dzień miał wielkie znaczenie dla przedszkolaków. Dzięki niemu uświadomiły sobie, jak ważne są ich prawa i że mimo, iż są mali trzeba je szanować i kochać  „mimo wszystko   i bezinteresownie…..”

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco.

Współpracujemy:

Uniwersytet Nowoczesnego Obywatela

Polecane:

CEL: PRZEDSZKOLE LITERACKIE 6986

KRS: 0000270261

Przedszkole Miejskie Literackie nr 36 w Olsztynie