05 czerwca 2018 r. nastąpiło  uroczyste nadanie imienia naszej placówce.  Jak przystało na przedszkole literackie, patronem  została znakomita polska poetka, prozaik, autorka książek dla dzieci, tekstów piosenek, słuchowisk radiowych, bajek muzycznych – DOROTA GELLNER.

Uroczystość odbyła się z udziałem zaproszonych gości – patronki Doroty Gellner, kompozytora Adama Skorupki, menager Alicji Twardowskiej, przedstawicieli Urzędu Miasta, Kuratorium, dyrektorów zaprzyjaźnionych placówek edukacyjnych, bibliotek, naszej Rady Rodziców.

Nasze wspaniałe przedszkolaki uświetniły tą historyczną uroczystość wspaniałymi występami, które spotkały się z ogromnym uznaniem naszej patronki oraz wszystkich uczestników.

Po uroczystym nadaniu imienia w naszym przedszkolnym ogrodzie odbył się Piknik Rodzinny również z udziałem znakomitych gości.