Nowoczesny dentobus, czyli mobilny gabinet stomatologiczny, w którym dentysta zrobi przegląd jamy ustnej dzieci przyjedzie do naszego przedszkola.

Program mobilnego gabinetu stomatologicznego został uruchomiony w ramach prac nad polityką prozdrowotną kraju i przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia. Dentobus ma świadczyć wsparcie w leczeniu stomatologicznym w tych placówkach, które są zbyt małe, aby umieścić w nich gabinet dentystyczny.

Firma Ekodent sp. z o.o. ma podpisaną umowę z oddziałem wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Urzędem Wojewódzkim w Olsztynie. Współpracuje z urzędami gmin oraz placówkami oświatowymi.

W zakresie usług firm, jest m.in. ocena stanu zębów, zgryzu, intensywności próchnicy oraz ewentualnej profilaktyki fluorkowej. Program jest częścią polityki prozdrowotnej kraju, refundowany ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia, w związku z czym, dla Was jest on całkowicie bezpłatny.

Badanie zostanie przeprowadzone tylko u tych dzieci, które będą posiadały podpisaną zgodę na wykonanie badania.

Tu można pobrać wzór zgody dla rodziców/opiekunów prawnych  ⇒ Formularz zgody

Taki dokument posiadają również nauczycielki w każdej grupie.

Zachęcamy!