Podobny obraz

We wrześniu bieżącego roku szkolnego stworzyłyśmy w naszej grupie „KLUB MAŁEGO CZYTELNIKA – LATAJĄCĄ BIBLIOTEKĘ”  jako alternatywną formę wspierającą ogólnopolską akcję       „Cała Polska czyta dzieciom”.

W swoim założeniu działanie klubu ma sprzyjać rozwijaniu zainteresowania dzieci literaturą i kształtować pozytywne postawy wobec książek, ma również zachęcać rodziców do systematycznego czytania dzieciom.  Akcja wypożyczania książeczek do poczytania w domu trwać będzie na przestrzeni całego roku szkolnego. Zachęcamy wszystkie dzieci do cyklicznego korzystania ze zbioru przedszkolnej biblioteczki.

Drodzy Rodzice!

Chęć uzupełnienia „LATAJĄCEJ BIBLIOTEKI” o ciekawą pozycję książkową bardzo mile widziana !!!

REGULAMIN „LATAJĄCEJ BIBLIOTEKI”:

1. Z „Latającej Biblioteki” mogą korzystać wszystkie dzieci naszej grupy.
  2. Książki wypożyczają dzieciom nauczycielki.
  3. Nie wolno samemu brać książek z księgozbioru biblioteki.
  4. W dniu pasowania na czytelnika „Latającej Biblioteki” każde dziecko otrzymuje odznakę oraz kartę biblioteczną.
  5. Książki można wypożyczać raz w tygodniu (piątek).
  6. Jednorazowo można wypożyczyć 1 książkę na okres nie dłuższy niż jeden tydzień.
  7. Czytelnik powinien dbać o wypożyczone książki.
  8. Jeżeli książka ulegnie zniszczeniu, należy przynieść inną.
  9. Czytelnik, który nie zwróci książki, nie będzie mógł wypożyczyć następnej.
  10. Rodzice Młodych Czytelników zobowiązani są do zapoznania się z niniejszym regulaminem i do jego przestrzegania.

We wrześniu rozpoczęliśmy  serię spotkań „ Rodzice czytają Dzieciom w Przedszkolu”.

17. 09. i 24. 09. na głośnym czytaniu gościliśmy w naszej grupie mamę Zuzi oraz mamę Kornelii.   Dzieci chętnie wysłuchały wiele wierszyków i opowiadań. Spotkanie upłynęło w miłej i wesołej atmosferze.

Nasze przedszkole bierze udział w kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”, która zachęca rodziców i innych dorosłych, do codziennego, co najmniej 20 – minutowego czytania dzieciom. W przedszkolu akcja ta jest prowadzona poprzez codzienne głośne czytanie dzieciom wybranych bajek, baśni i opowiadań.

Zapraszamy Rodziców gr. V do czynnego i aktywnego udziału w naszej akcji.

Spróbujcie poświęcić trochę czasu swoim pociechom i książce. Przeczytajcie razem (wybraną i wypożyczoną przez dziecko w przedszkolu) książeczkę.

„WSZYSCY CHCEMY, ABY NASZE DZIECI WYROSŁY NA MĄDRYCH, DOBRYCH I SZCZĘŚLIWYCH LUDZI. JEST NA TO SPOSÓB  –  CZYTAJMY DZIECIOM!”

Znalezione obrazy dla zapytania cała polska czyta dzieciom